W Dniu Dziecka na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice w Ośrodku Edukacji Leśnej "Zaskroniec" w Koczurach odbyła się duża impreza plenerowa. Okazja była podwójna. Z jednej strony zorganizowano IV Rodzinny Dzień Dziecka, a z drugiej obchodzono jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych.

Imprezę zorganizowały: Nadleśnictwo Włoszakowice, Stowarzyszenie Odnowy Samorządu ze Wschowy, Urząd Gminy Włoszakowice, Gminny Zakład Komunalny z Włoszakowic, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy oraz Liga Ochrony Przyrody w Lesznie.

Całość przeprowadzono z dużym rozmachem i przygotowano prawdziwą moc atrakcji. Należały do nich: nadmuchiwana zjeżdżalnia, megapiłkarzyki, pokazy iluzjonistyczne, występy dzieci z grupy "Iskierki" z pokazem hiphopowym, malowanie twarzy, plener malarski, poszukiwanie skarbów za pomocą detektora metali, przejażdżki bryczkami, konkurencje sportowe, pokaz wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej, stanowisko strzeleckie, wozy bojowe wraz z przeciwlotniczym zestawem artyleryjsko-rakietowym Wojska Polskiego. Nie zapomniano również o punkcie edukacyjnym, w którym przygotowano szeregpropozycji dla najmłodszych, a i dorośli mogli uzupełnić swoją wiedzę. Poprzez zabawę, liczne gry i konkursy oraz zajęcia praktyczne dzieci zdobywały informacje o faunie i florze, poznawały gatunki chronionych roślin, zwierząt i grzybów oraz zapoznawały sie z podstawami ochrony środowiska. Gospodarze prezentowali liczne zagrody i woliery ze zwierzętami oraz wystawę sprzętu leśnego w izbie historycznej.

Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piękna pogoda sprzyjała odwiedzeniu Koczur przez liczne rodziny z dziećmi, w efekcie czego w okolice leśniczówki przybyło wiele osób jeszcze przed oficjalnym otwarciem festynu. Samochody ustawiały się na drogach dojazdowych do Koczur na przestrzeni kilku kilometrów. Organizatorzy twierdzą, że udział około 2,5 tysiąca osób nie będzie liczbą przesadzoną.

Liga Ochrony Przyrody w Lesznie miała swój współudział przy organizacji imprezy. Szczególne podziękowania należą się Pani Marlenie Fortuniak, która reprezentowała nas w namiocie edukacyjnym i z zapałem prowadziła konkursy z wiedzy przyrodniczej.

Prezes LOP w Lesznie Dariusz Kociubiński

 

Galeria zdjęć

Joomla Extensions