Thumbnail image  Thumbnail image

 

Dnia 17 czerwca, w Nadleśnictwie Karczma Borowa w Lesznie odbyło się rozdanie nagród z konkurs „Mój Las". Oprócz samego rozdania nagród, przedstawiciel opowiedział krótko o działalności Nadleśnictwa.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image  Thumbnail image

 Dnia 20 maja odbyła się akcja pod hasłem "Czyścimy Jezioro Dominickie". Na akcję udali się przedstawiciele Ligii Ochrony Przyrody.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image  Thumbnail image

Dnia 8 kwietnia, uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie wraz z panem Dariuszem Bojkiem i rodzicami, udali się na tereny Karczmy Borowej, aby posadzić drzewa.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image

 

W dniu Święta Drzewa 10 października 2016 r. członkowie szkolnego koła LOP - młodzież II klasy Technikum Weterynarii Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie w towarzystwie Pana Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka posadziła w parku Satyryków dwie sosny czarne i zainaugurowała kolejną edycję jesiennego sadzenia drzew.

 

Galeria zdjęć  Relacja pana Prezydenta Łukasza Borowiaka

Thumbnail image Thumbnail image

Dnia 18 czerwca br. Liga Ochrony Przyrody, Zarząd w Lesznie, zorganizował plenerowe rozdanie nagród za konkurs "Mój Las" edycji XXIX w miejscowości Krzyżowiec. Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image Thumbnail image

  W miniony piątek 8 kwietnia Nadleśnictwo Karczma Borowa wespół z Zarządem Okręgowym LOP zorganizowało warsztaty dla pedagogów z terenu powiatu leszczyńskiego. Spotkanie to miało na celu wypracowanie zasad i form współpracy pedagogów i leśników, które będą wykorzystywane podczas zajęć edukacyjnych.
  W przedstawionej ofercie zachęcano nauczycieli do ścisłej współpracy przy organizacji lekcji, pogadanek jak również do samodzielnego korzystania
z infrastruktury Nadleśnictwa.

Czytaj więcej (Nadleśnictwo Karczma Borowa) Galeria zdjęć

Thumbnail image Thumbnail image

Członkowie Szkolnego Koła LOP przy ZSOŚ w Lesznie aktywnie włączyli się do akcji "Posadź swoje drzewko". Akcja została przeprowadzona w dniu 9 kwietnia 2016 r. pod fachowym okiem leśników z Nadleśnictwa Karczma Borowa w ramach programu zainicjowanego przez organizację ENO z Finlandii pod nazwą "Sto milionów drzew do 2017 roku".
Szczególnie gorąco dziękuję następującym uczniom, którzy ciężko pracowali i zasadzili sporo sadzonek buków i sosen:
- M.Nadolna i O.Żymełka z klasy 1BL,
- P.Sobierajewicz i R.Lewandowski z klasy 1d,
- K.Sieracki i K.Kaźmierczak z klasy 2AL
Opiekun: Anna Majowicz


Galeria zdjęć

Thumbnail image Thumbnail image

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody podsumowało akcję zbiórki makulatury po hasłem „ Ratujmy lasy”. W akcję włączyli się uczniowie klasy II SP – pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, makulaturę zbierały także dzieci z  klas I, III, IV, VI oraz młodzież z I i III klasy gimnazjum. Uczniowie zebrali 580 kg makulatury.
Każdy uczeń biorący udział w zbiórce makulatury zasłużył na miano przyjaciela przyrody. W związku z tym uczniowie Ci zostali włączeni do Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, a z okazji Mikołajek obdarowani słodkimi upominkami.
26 listopada 2015r. zakończono etap szkolny konkursu „Piętra lasu i ich mieszkańcy”, a jego wyniki ogłoszono tydzień później. Komisja konkursowa w składzie p. Hanna Dekiert i p. Marlena Fortuniak miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wpłynęło wiele wspaniałych prac.  Wśród laureatów znaleźli się: Klaudia Przybylska, Filip Dudzisz oraz Denis Nowaczyk. Najlepsze prace przekazano do Zarządu Okręgu LOP w Lesznie.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image Thumbnail image

  Nasze kasztanowce zostały  zaatakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka,  owada który może doprowadzić do częściowego lub całkowitego zamierania drzew.
  Ochrona kasztanowców polega na systematycznym grabieniu i niszczeniu  opadłych  liści, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki tego groźnego szkodnika.
  Właśnie takie opadłe liście kasztanowców rosnących w parku przy ul. Kiepury w Lesznie,    grabili  uczniowie Gimnazjum nr  7, pod kierunkiem pracowników Miejskiego Zakładu Zieleni i nauczycieli Urszuli Sytnik, Justyny Mycki i Tomasza Kaźmierczaka.
  Mamy nadzieje, że coroczne  grabienie liści przyczyni się do uratowania tych pięknych drzew i pozostaną one stałym elementem naszego krajobrazu.

 

Galeria zdjęć