W ramach “Przyrodniczych Spotkań  z Ligą” organizowanych przez Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Lesznie, 9 stycznia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym mieli możliwość obejrzenia ciekawej wystawy fotograficznej. Zdjęcia autorstwa pana Piotra Dziełakowskiego ukazywały życie ptaków i innych zwierząt. Poza obejrzeniem wystawy uczniowie klas młodszych uczestniczyli w interesującej prelekcji z samym panem Piotrem Dziełakowskim. Oglądali także krótkie filmy ukazujące życie ptaków występujących w naszej najbliższej okolicy. Była to bardzo pouczająca lekcja przyrody.

 

Opiekun szkolnego koła LOP
Wioletta Zając

 

Czytaj więcej...

Thumbnail image  Thumbnail image

Od tygodnia w "dziewiątce" gości wystawa fotograficzna autorstwa Piotra Dziełakowskiego pt. "Z klangorem w tle". Z tej okazji w szkole odbyło się spotkanie szkolnego koła LOP z Dariuszem Kociubińskim i autorem wystawy.

Członkowie Ligi Ochrony Przyrody 21 kwietnia 2018 r. brali udział w akcji "1000 drzew na minutę" organizowanej przez Karczmę Borową.

Galeria zdjęć

Za nami kolejna, bo już XXXI edycja konkursu Ligi Ochrony Przyrody pt. „Mój las”. Podsumowanie odbyło się 14 czerwca 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska.

 

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...

Thumbnail image  Thumbnail image

Wielu osobom zaangażowanym w ochronę przyrody miesiąc maj kojarzy się z akcją sprzątania terenu wokół Jeziora Dominickiego. Dokładnie 19 maja 2018r. odbyła się jubileuszowa X edycja akcji pod hasłem „Czyścimy Jezioro Dominickie”.

 

Czytaj więcej Galeria zdjęć Oficjalna relacja (e-boszkowo.pl)

Thumbnail image  Thumbnail image

 

Dnia 17 czerwca, w Nadleśnictwie Karczma Borowa w Lesznie odbyło się rozdanie nagród z konkurs „Mój Las". Oprócz samego rozdania nagród, przedstawiciel opowiedział krótko o działalności Nadleśnictwa.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image  Thumbnail image

 Dnia 20 maja odbyła się akcja pod hasłem "Czyścimy Jezioro Dominickie". Na akcję udali się przedstawiciele Ligii Ochrony Przyrody.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image  Thumbnail image

Dnia 8 kwietnia, uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie wraz z panem Dariuszem Bojkiem i rodzicami, udali się na tereny Karczmy Borowej, aby posadzić drzewa.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image

 

W dniu Święta Drzewa 10 października 2016 r. członkowie szkolnego koła LOP - młodzież II klasy Technikum Weterynarii Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie w towarzystwie Pana Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka posadziła w parku Satyryków dwie sosny czarne i zainaugurowała kolejną edycję jesiennego sadzenia drzew.

 

Galeria zdjęć  Relacja pana Prezydenta Łukasza Borowiaka

Thumbnail image Thumbnail image

Dnia 18 czerwca br. Liga Ochrony Przyrody, Zarząd w Lesznie, zorganizował plenerowe rozdanie nagród za konkurs "Mój Las" edycji XXIX w miejscowości Krzyżowiec. Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje.

 

Galeria zdjęć