Za nami kolejna, bo już XXXI edycja konkursu Ligi Ochrony Przyrody pt. „Mój las”. Podsumowanie odbyło się 14 czerwca 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska. Na spotkanie przybyli wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami szkolnych kół LOP i swoimi rodzicami/ opiekunami. Otwarcia uroczystości dokonał prezes Zarządu LOP Oddziału Leszno, pan Dariusz Kociubiński. Następnie przedstawicielka Nadleśnictwa Góra Śląska, pani Barbara Chrystman - Kurzawa opowiedziała krótko o działalności nadleśnictwa. Zebrani przy pomocy wyświetlanych slajdów poznali ciekawostki o najbliższym terenie leśnym i jego mieszkańcach oraz o powodziach, huraganach i innych zjawiskach, które w ostatnim czasie wyrządziły szkody na tym terenie.
Tematyka tegorocznych prac konkursowych dla różnych kategorii wiekowych dotyczyła:
- Kategoria I – „Mój ulubiony mieszkaniec lasu”;
- Kategoria II – „Runo leśne i jego mieszkańcy”;
- Kategoria III – „ Zwierzęta leśne – sprzymierzeńcy czy szkodniki”;
- Kategoria I – „Ochrona różnorodności biologicznej w lasach”.
Do konkursu ogółem nadesłano 340 prac z 21 szkół w kategoriach:
- szkoły podstawowe kl. I – III – 287 prac;
- szkoły podstawowe kl. IV – VI – 34 prace;
- gimnazja – 4 prace;
- szkoły ogólnokształcące i zawodowe – 15 prac.
Po wcześniejszym, wnikliwym przeglądzie wszystkich nadesłanych prac Sąd Konkursowy przyznał nagrody za I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Nie przyznano miejsc w III i IV kategorii wiekowej. I i II nagrody w kategorii klas I – III szkoły podstawowej oraz w kategorii klas IV – VI, zostały wysłane do II etapu konkursu na szczeblu centralnym w Warszawie.
Potem odbyła się wyczekiwana część, czyli rozdanie nagród. Wręczenia nagród dokonali pan Dariusz Kociubiński wraz z panią Mirosławą Szymańską.
Nagrodzeni i wyróżnieni nie kryli zaskoczenia i radości z otrzymanych upominków w postaci sprzętu turystyczno - sportowego. Nagodzono również opiekunów szkolnych kół LOP za nadzór nad przygotowywaniem prac konkursowych w swoich placówkach.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym osobom. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu LOP.


Wioletta Zając

Galeria zdjęć

 

Joomla Extensions